Wybieramy firmę remontowo-budowlaną

Wybieramy firmę remontowo-budowlaną

Obecnie na rynku ogłasza się wiele firm remontowo-budowlanych. Niemniej jednak nie zawsze deklarowana solidność firmy idzie w parze z jakością wykonania. Nie brakuje firm, które za duże pieniądze wykonują prace remontowe w sposób naganny. Warto w związku z tym wiedzieć, jak wybierać firmę remontową, która zajmie się generalnym remontem, czy wykończeniem wnętrz naszego mieszkania.

Jak szukać firmy budowlanej?

Szukając firmy remontowej, przede wszystkim skupić powinniśmy się na swoich znajomych i rodzinie. Być może ktoś z nich przeprowadzał remont i ma firmę godną polecenia. Można też szukać na portalach takich jak olx.pl czy oferia.pl. Takie spółki przy remontach będą się też bardziej starać, aby nie zepsuć dobrej opinii o jakości swoich usług. Jeśli natomiast zdarzy się, że nikt z naszych bliskich nie ma nam nic do zaprezentowania, warto rozejrzeć się za odpowiednim wykonawcą w sieci. Obecnie każda profesjonalna firma ma swoją stronę internetową. Nie powinno być też problemu ze sprawdzeniem o nich opinii, gdyż wielu klientów po wykonanych na ich rzecz pracach podsumowuje w taki sposób przebieg remontu i jego jakość. Na pewno wyżej cenić powinniśmy firmy o bogatym doświadczeniu. Oczywiście nie może to dyskwalifikować młodszych wykonawców, ale na ogół doświadczeni specjaliści, wszelkie usługi remontowe wykonają znacznie szybciej. Warto zadbać też o to, aby taka firma była wszechstronna, co oznacza, że nie tylko świadczy usługi hydrauliczne, elektryczne czy wykończeniowe, ale zna się też na nowoczesnych materiałach budowlanych i zaproponuje nam ciekawe rozwiązania. W końcu to nie my musimy mieć określoną wiedzę z tego zakresu, ale ludzie, których zatrudniamy.

Jakich firm warto unikać?

Wielu klientów kieruje się ceną i stawia na naprawdę drogich wykonawców, co nie zawsze ma swoje odzwierciedlenie w jakości przeprowadzanych przez nich prac. Poza tym powinniśmy uważać na firmy, które nie mają dobrych opinii, jak i te, które nie są zorganizowane. Jeśli na początku prac widzisz bałagan i roztargnienie, możesz mieć pewność, że później będzie już tylko gorzej. Z pewnością zastanawiać także powinna częsta rotacja pracowników. Może to świadczyć o dwóch rzeczach. Po pierwsze właściciel nie wie, kogo przyjmuje lub relacje na linii pracodawca-pracownik są złe, co nigdy nie wpływa dobrze na motywację do pracy. Powinien nas także zainteresować temat zaliczek. Nie należy ich wypłacać, chyba że wiąże się to z zakupem materiałów. W innym wypadku na rozpoczęcie prac możemy czekać długimi tygodniami.

1 Komentarz

  1. Olek

    Możecie polecić kogoś do ogrzewania podłogowego w okolicach Katowic?

Komentarze są zamknięte.