Układanie płytek na płytkach

Układanie płytek na płytkach

Wydawać by się mogło, że układanie płytek podłogowych nie jest niczym trudnym. Z pewnością jest tak, jeśli układamy je na nowym, czystym podłożu. Jak się okazuje, nie jest tak łatwo, jeżeli mamy je ułożyć na wcześniej ułożonej warstwie płytek.

Szybciej i czyściej

Takie rozwiązanie ma oczywiście swoje złe strony i jak już wspomnieliśmy, należy do nich trud, jaki musimy w to włożyć. Niemniej jednak na pewno w takiej sytuacji zaoszczędzimy na czasie, a także brudzie, gdyż nie musimy skuwać spodnich płytek.

Czysta i trwała powierzchnia

Przede wszystkim przed takim zabiegiem powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy pozostające na podłożu płytki dobrze trzymają się posadzki. Te, które są ruchome, należy skuć, a wolne miejsce wypełnić zaprawą wyrównawczą. Do ich sprawdzenia wykorzystujemy młotek, którym dokładnie je opukujemy. Poza tym trzeba je przetrzeć, by nie zalegał na nich kurz, co może przyczynić się do słabszego związania z nową warstwą. Poza tym zwróć uwagę na zalegający kamień, olej, tłuszcz czy pozostałości farby.

Nakładanie kleju

Pozostaje jeszcze kwestia nakładania kleju. Tutaj nakładać go powinniśmy zarówno na całej powierzchni płytki już ułożonej, jak i cienką warstwę kleju nanieść na spodnią warstwę płytki przyklejanej. Taki sposób klejenia zapewni dużo lepszą przyczepność i prawidłowe wypełnienie przestrzeni pod płytkami. Ważne, aby nowo przyklejane płytki były nieco przesunięte do starych, a ich spoiny się nie pokrywały. Układamy je oczywiście przy wykorzystaniu krzyżyków dystansowych.

Kogo zatrudnić do takiego zlecenia?

Nie każdy wykonawca podejmie się zlecenia polegającego na układaniu płytek podłogowych na istniejącej już warstwie płytek. Przy wyborze konkretnej firmy do realizacji takiego zlecenia dobrze jest kierować się doświadczeniem w tej kwestii posiadanym przez wykonawcę. My ze swojej strony możemy zarekomendować firmę pana J.Basiaka z warszawskiego Ursusa, która doskonale sprawdza się w tego typu zleceniach. Jej wieloletnie doświadczenie w układaniu glazury oraz terakoty procentuje na każdym etapie współpracy.

2 Komentarzy

  1. Kostek

    Czy warto jest w ogóle układać płytki na płytkach? Po co takie rozwiązanie?

  2. Piotr

    Jeśli wiesz jak to zrobić to nawet lepiej. Zawsze cieplej od podłogi, a i pracy mniej. Podłoże też zresztą masz już wypoziomowane.

Komentarze są zamknięte.