Jak dobrze zlecić wykonanie kuchni na wymiar?

meble na wymiar

Idealna kuchnia odpowiadająca wszystkim wymaganiom użytkowników to kuchnia na wymiar. Chociaż w sklepach możemy zakupić bez problemu gotowe meble kuchenne, to jednak ich dopasowanie do kuchni często jest nie lada wyzwaniem. Chociaż za meble kuchenne na wymiar zapłacimy więcej, to jednak mamy wtedy pewność, że będą one pasowały perfekcyjnie nawet do małego i niewymiarowego pomieszczenia.

Meble kuchenne nie tylko mają pełnić funkcję estetyczną, ale również użytkową. Korzystanie z kuchni ma być dla nas komfortowe, aby nawet te bardziej skomplikowane czynności wykonywało się lekko i przyjemnie. Dlatego zanim zdecydujemy się na zlecenie wykonania kuchni na wymiar, powinniśmy dobrze przemyśleć, czego oczekujemy.

Dobra firma to podstawa

Niezależnie od tego, czy będziemy chcieli zabudować sporą kuchnię w domu, czy też aneks kuchenny w kawalerce, powinniśmy pamiętać o tym, że podstawą naszego zadowolenia jest dobra firma oferująca kuchnie na wymiar. O poradę na temat tego, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego wykonawcy, poprosiliśmy Pana Jacka, właściciela firmy Kuchnie na wymiar Toruń.

Ze specjalistami będziemy mogli liczyć na najlepszy efekt. Otrzymamy wtedy kompleksową obsługę, która będzie obejmowała między innymi wykonanie projektu kuchni wraz z jego wizualizacją, która zaprezentuje nam jak przestrzeń będzie wyglądała po wykończeniu. Także otrzymamy dostęp do szerokiej palety różnych materiałów do wyboru oraz będziemy mogli liczyć na fachową pomoc w montażu. Zanim jednak umówimy się na spotkanie, przemyślmy kilka kwestii.

Przepis na idealną kuchnię na wymiar:

  • Styl zabudowy – nowoczesny, klasyczny czy też retro? Najlepiej, aby styl kuchni odpowiadał stylowi aranżacji całego domu, aby dawać najlepszy efekt wizualny. Gdy nie wiemy, na co się zdecydować, mnóstwo inspiracji możemy znaleźć w sieci.
  • Rodzaj frontów – obecnie bardzo mocne są fronty na wysoki połysk, które świetnie komponują się z nowoczesnymi aranżacjami, ale z drugiej strony widać na nich mocno ślady palców. Dlatego przemyślmy, jakie fronty będą nam odpowiadały, biorąc pod uwagę kwestie praktyczne.
  • Rodzaj blatu – najtańsze blaty to te z płyt MDF, które jednak nie każdemu odpowiadają pod kątem wyglądu. Droższe to blaty drewniane, które ocieplają całe wnętrze, ale możemy też wybrać blaty granitowe, które wprowadzają do wnętrza elegancję i również są najbardziej trwałe i wytrzymałe. Wraz z doborem blatu zastanówmy się również nad rodzajem zlewozmywaka.
  • Oświetlenie w kuchni – przemyślmy się czy chcemy, aby w meblach kuchennych znalazło się dodatkowe oświetlenie, na przykład oczka w cokołach albo nad blatem czy listwy LED wewnątrz szafek.
  • Miejsce do jedzenia – wraz z kuchnią możemy też zamówić wykonanie mebli takich jak stół kuchenny albo blat, który sprawdzi się do oddzielenia aneksu kuchennego od salonu.
  • AGD pod zabudowę – przemyślmy, czy chcemy, aby w kuchni zastosowano AGD pod zabudowę. Jest to wprawdzie wyższy wydatek, ale efekt jest również bardzo atrakcyjny.
  • Dekoracje – warto zaplanować je na etapie realizacji mebli, na przykład szklany panel na ścianie pomiędzy szafkami stojącymi i wiszącymi może prezentować się naprawdę efektownie.

Warto wobec tego zapytać znajomych, czy mogą polecić konkretną firmę sprawdzoną w realizacji kuchni na wymiar. Gdy nie mamy żadnych rekomendacji, dokładnie sprawdźmy oferty dostępne on-line. Jeśli już wybraliśmy odpowiednią firmę i omówiliśmy powyższe kwestie, nie pozostaje nam nic innego, jak zlecić wykonanie kuchni.