Nowoczesne ogrodzenia betonowe – ogrodzenie z bloczków betonowych

nowoczesne ogrodzenia betonowe

Szukasz nowoczesnego i estetycznego ogrodzenia – takiego, które będzie świetną wizytówką Twojej posesji, a zarazem spełni funkcję ochronną? Przy podejmowaniu decyzji zwróć uwagę na ogrodzenie betonowe. Nie tylko to powstające z wykorzystaniem przęseł z tego materiału, ale także to, którego „sercem” są bloczki betonowe. Zobacz, jak dokładniej wygląda betonowy płot i poznaj jego zalety oraz sposób montażu.

Ogrodzenie betonowe w nowoczesnym wydaniu, czyli jakie?

Wielu osobom ogrodzenie betonowe kojarzy się przede wszystkim z płotem, którego całe przęsła są wykonane z prefabrykatów betonowych. Takie rozwiązanie ma swoje zalety – przede wszystkim łatwość montażu oraz solidność. Pytanie jednak, czy wpisuje się w estetykę nowoczesnej posesji – a zwłaszcza jej frontu? To oczywiście kwestia indywidualnych preferencji. Niemniej jednak wiele osób szuka alternatywy dla tego rozwiązania.

Jedną z nich są właśnie bloczki ogrodzeniowe. Z nich może powstać znacznie bardziej finezyjny płot, w stylu zgodnym z estetyką posesji.

Jak powstaje ogrodzenie z bloczków betonowych?

Bloczki betonowe to prefabrykowane pustaki. Mogą mieć one rozmaite kształty oraz kolory. Poza idealnie równymi bloczkami, które dobrze wpisują się w minimalistyczne stylizacje, znajdziesz także modele te łupane. Przypominają one niemal do złudzenia cegłę lub kamień naturalny. A to stwarza nieograniczone możliwości stylizacyjne.

Z bloczków betonowych mogą powstać:

  • same słupki i podmurówka, które potem zostaną połączone z dowolnie wybranymi przęsłami, np. metalowymi, kutymi czy drewnianymi,
  • całe ogrodzenie betonowe – w tej wersji bloczki ogrodzeniowe trafią również pomiędzy słupki, tworząc solidny i jednolity mur.

Większą popularnością cieszy się pierwsze rozwiązanie, w którym stosuje się słupki oraz fundament pod ogrodzenie z bloczków betonowych. Daje ono szersze pole do popisu, ponieważ w zależności od stylu wybranych paneli można osiągnąć bardzo zróżnicowane efekty estetyczne.

Szukasz stylowego ogrodzenia z bloczków betonowych? Postaw na producenta – firmę Betto: https://betto.pl/

Jak wymurować ogrodzenie z bloczków betonowych?

Pustaki ogrodzeniowe są stosunkowo łatwe do zamontowania. Jak wyjaśniają eksperci z firmy Betto, aby powstało ogrodzenie betonowe z ich wykorzystaniem, należy:

  • wstępnie przygotować podłoże – wyrównać je, oczyścić z kamieni, korzeni etc.,
  • wykonać fundamenty betonowe – powinny się znaleźć na głębokości 0,8-1,2 m pod ziemią, w zależności od punktu przemarzania gruntu w danym regionie i mieć min. 30 cm szerokości,
  • wykonać zbrojenia poziome i pionowe,
  • ułożyć fundament pod ogrodzenie z bloczków betonowych na sucho, aby dobrać do siebie poszczególne elementy, a następnie wymurować je z wykorzystaniem odpowiednio dobranej zaprawy klejowej,
  • zalać pustaki ogrodzeniowe betonem, ułożyć daszki,
  • opcjonalnie może być potrzebne otynkowanie i pomalowanie bloczków – jeśli została wybrana ich standardowa, a nie łupana wersja.

Warto pamiętać, że już na etapie murowania bloczków należy zamontować uchwyty na przęsła – tak, aby beton mógł je dobrze ustabilizować. Same przęsła zaś należy układać dopiero po kilku dniach – tak, aby dać czas betonowi do związania się.

ogrodzenie z bloczków betonowych

Bloczki ogrodzeniowe z betonu można pokryć tynkiem i farbą, np. aby uzyskać efekt spójności z kolorem elewacji budynku.

Ogrodzenie z bloczków betonowych – cena

Nie sposób jednoznacznie wskazać, jaka jest cena ogrodzenia z bloczków betonowych – wiele zależy zarówno od jego łącznej powierzchni, jak i od wybranego typu przęseł, szerokości podmurówki oraz słupków czy też od wybarwienia. Aby uzyskać precyzyjną wycenę, warto skontaktować się z firmą zajmującą się produkcją i montażem ogrodzeń betonowych tego typu. Uzyskane tą drogą informacje pomogą Ci podjąć najlepszą decyzję i stworzyć płot, który przez lata będzie zachwycać estetyką oraz solidnością.